טיפול רגשי לנוער

 טקסט חופשי טקסט חופשי טקסט חופשי  טקסט חופשי טקסט חופשי טקסט חופשי  טקסט חופשי טקסט חופשי טקסט חופשי  טקסט חופשי טקסט חופשי טקסט חופשי  טקסט חופשי טקסט חופשי טקסט חופשי  טקסט חופשי טקסט חופשי טקסט חופשי  טקסט חופשי טקסט חופשי טקסט חופשי  טקסט חופשי טקסט חופשי טקסט חופשי  טקסט חופשי טקסט חופשי טקסט חופשי  טקסט חופשי טקסט חופשי טקסט חופשי  טקסט חופשי טקסט חופשי טקסט חופשי  טקסט חופשי טקסט חופשי טקסט חופשי  טקסט חופשי טקסט חופשי טקסט חופשי  טקסט חופשי טקסט חופשי טקסט חופשי  טקסט חופשי טקסט חופשי טקסט חופשי  טקסט חופשי טקסט חופשי טקסט חופשי  טקסט חופשי טקסט חופשי טקסט חופשי  טקסט חופשי טקסט חופשי טקסט חופשי  טקסט חופשי טקסט חופשי טקסט חופשי  טקסט חופשי טקסט חופשי טקסט חופשי  טקסט חופשי טקסט חופשי טקסט חופשי  טקסט חופשי טקסט חופשי טקסט חופשי 

01
אינטק

מפגש ראשוני עם ההורים - יכול .להתקיים גם כפגישה אינטרנטית

02

הכרות עם הילד

מפגש הכרות עם הילד, כדי לבדוק כימיה ראשונית והתאמה לטיפול

03

תחילת טיפול

מפגשים שבועיים עם הילד וקשר  עם ההורים לפי צורך

שאלות ותשובות

כמה זמן נמשך אורך הטיפול?


אורך טיפול הינו דבר אשר משתנה ותלוי בין היתר במטרות הטיפוליות. מהניסיון אצלי בקליניקה אורך טיפול ממוצע הינו כ-10 חודשים, כלומר מדובר בתהליך מתמשך אשר מכיל בתוכו הכרות, עבודה טיפולית ופרידה מסודרת.
מהי רמת מעורבותם של ההורים?


מעורבתם של ההורים בתהליך הטיפולי משתנה ונערך תאום ציפיות במפגש הראשון(אינטייק)
האם יש הסדר עם קופות החולים?


אין הסדר. במידה ויש לכם חברת ביטוח אז כדאי לבדוק מולם אפשרות לקבל החזר בגין "טיפול רגשי".
החל מאיזה גיל ניתן להתחיל טיפול?


החל מגיל 6.
האם מתאים גם לבנות?


מתאים לשני המינים.
מהי עלות הטיפול?


400 ש"ח למפגש
מהם שלבי הטיפול(לילדים)?


שלב 1 - אינטייק: מפגש ראשוני עם ההורים שמטרתו לקבל מידע נוסף כדי לבנות תוכנית טיפול ראשונית. טרם המפגש ההורים שולחים סיכומים ואבחונים רלונטיים במידה ויש בידיהם. שלב 2 - הכרות עם הילד והתאמה: בדרך כלל מדובר בשני מפגשים עם הילד בהם ניתן להעריך התאמה לתהליך. אין צורך בנוכחות הורית בזמן הטיפול זאת מלבד גילאים צעירים בהם יש צורך לעיתים לביסוס תחושת ביטחון ראשונית(הנושא ידובר בשלב באינטייק כמובן) שלב 3 - טיפול: מפגשים רציפים וקבועים הם הילד. מפגשים עם ההורים להדרכה הורית במידת הצורך וכפי שנקבע במהלך האינטייק ולפי צורך שעולה. במידה ויש עדכונים שוטפים שחשוב שאדע אז שולחים אלי הודעה בווצאפ או למייל.
כיצד מסיימים את הטיפול?


לסיום הטיפול והפרידה חלק משמעותי ובלתי נפרד במהלך התהליך הטיפולי. תהליך הפרידה נעשה בתיאום מול ההורים ומתבצעת בצורה אשר מתאימה לגיל ולצרכים של הילד, זאת כדי לסגור את התהליך בצורה הטובה ביותר. *חשוב ביותר כי במידה וההורים רוצים לסיים את הטיפול ולא משנה מאיזו סיבה, יש להתייעץ לפני ולעשות זאת בצורה מסודרת.
מה הההבדל בין טיפול בנער לטיפול בילד


בחלק גדול מהמקרים בטיפול בנערים\נערות הקשר שלי הוא ישירות מולם, ואז לא מתקיימת פגישת הכרות עם ההורים אלא שיחת טלפון קצרה. המטרה היא לאפשר מקום בטוח ו"שלהם" ללא מעורבות הורית. ואז הקשר עם ההורים הוא בהתאם למה שנקבע עם אותו נער\ה. לדוגמה, ישנם מצבים בהם אחרי תקופה מסויימת אנו מקיימים שיחה משותפת עם ההורה והנער\ה, או שהנער\ה נותן לי את אישורו לעדכן את ההורה בנושאים מסויימים. אין נוסחה מדוייקת למה נכון או לא, צריך להיות רגישים ולבחור את הדרך המתאימה והנכונה עבור הנער\ה.